Osoby z niepełnosprawnościami

(45-60 min)

 

Szanowni Państwo,

oferta edukacyjna Muzeum Pałacu w Rogalinie adresowana dla osób z niepełnosprawnościami obejmuje: lekcje muzealne z warsztatami, zajęcia edukacyjne cykliczne (feriowe, wakacyjne, okazjonalne), oprowadzania z przewodnikami po wszystkich przestrzeniach ekspozycyjnych. Adresowana jest do grup zorganizowanych liczących do 10 osób w wieku przedszkolnym (5 lat), szkolnym na różnym poziomie nauczania oraz do osób dorosłych.

Zwiedzanie z przewodnikiem:

Oprowadzanie z przewodnikiem należy zarezerwować telefonicznie: 61 813 88 29, 61 813 88 00 lub/i mailowo: rogalin@mnp.art.plz co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, nie wcześniej niż 3 miesiące przed planowaną wizytą. Rezerwacja telefoniczna wymaga potwierdzenia drogą mailową.

  • Oprowadzanie po Korpusie głównym pałacu – pomieszczenia na parterze i piano nobile (45 min)
  • Oprowadzanie po skrzydle północnym – Galeria antenatów i Gabinet londyński Edwarda Bernarda Raczyńskiego (45 min)
  • Oprowadzanie po zakamarkach pałacu – skrzydło południowe (45 min)
  • Oprowadzanie po Galerii obrazów (45 min)
  • Oprowadzanie po Powozowni (45 min)
  • Oprowadzanie po parku i ogrodzie (45 min)

 

LEKCJE MUZEALNE/ oprowadzania tematyczne

Lekcje muzealne/ oprowadzania tematyczne prowadzone są na podstawie wcześniej złożonego zamówienia telefonicznego: 61 813 88 29, 61 813 88 00 i mailowego: rogalin@mnp.art.plz co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, nie wcześniej niż 3 miesiące przed planowaną wizytą.

Lekcje muzealne/ oprowadzania tematyczne dla osób z niepełnosprawnościami trwają 45-60 min, składają się z części teoretycznej i praktycznej: plastycznej lub tanecznej, odbywają się w grupach do 10 osób. Koszt: 70 zł od grupy + bilety wstępu, dla  opiekunów wstęp bezpłatny.

 

Przygoda w pałacu

To wyjątkowa propozycja aktywnego zwiedzania pałacu. W trakcie wspólnej podróży z przewodnikiem, dzieci poznają dawnych właścicieli rezydencji, poszukują herbu Nałęcz i rozpoznają funkcje pomieszczeń na obu kondygnacjach. Następnie rozwiązują zadania w książeczce edukacyjnej.

(45-60 min)
Miejsce: główna część pałacu i sala edukacyjna

 

„Pałacowa gra”

Gigantyczna plansza do gry, kostka, pionki i wspaniała zabawa. Wspólnie zwiedzimy pałac i zmierzymy się w grze utrwalającej podstawowe informacje związane z pałacem Raczyńskich w Rogalinie.

(45-60 min)
Miejsce: główna część pałacu i sala edukacyjna

 

Jaki znak Twój? O herbach dla dużych i małych

Tajemniczy herb rodziny Raczyńskich pojawia się prawie we wszystkich pomieszczeniach pałacu. Jednak, co tak naprawdę oznacza? Z jakich elementów się składa? Czym jest klejnot i tarcza? Czym różni się herb od godła? Czy każdy mógł się nim posługiwać? Jak powstają pełne niesamowitych przygód legendy herbowe? Zapraszamy śmiałków, którzy wspólnie z nami poszukają i odkryją tajemnice 3 rogalińskich herbów i rycerzy, którzy się nimi posługiwali. Zajęcia kończy część plastyczna, w czasie której uczestnicy ozdobią chorągiew rycerską własnoręcznie wykonanym herbem.

(45-60 min)
Miejsce: główna część pałacu i sala edukacyjna

 

Na TROPIE sztuki!

Jak zainteresować dzieci sztuką i odnaleźć się w istnym labiryncie obrazów? Nic prostszego, wystarczy zamienić zwyczajne zwiedzanie galerii w niesamowitą przygodę. Rymowanki i zgadywanki naprowadzą małych odkrywców na trop właściwego dzieła sztuki. Wystarczy mapa, dobry humor i odrobina wyobraźni, aby przejść nasz muzealny labirynt!

(45-60 min)
Miejsce: Galeria obrazów i sala edukacyjna

 

Przepis na portret

Zajęcia omawiają jeden z klasycznych tematów pojawiających się od wieków w malarstwie. Portretem nazywamy wykonany przez artystę wizerunek osoby, bądź grupy osób. Czy jednak wyjaśnienie jest tak proste? W trakcie zajęć dowiemy się, jak wiele typów portretów można wyróżnić, czy poza wyglądem postaci możemy coś jeszcze z niego odczytać oraz dlaczego w ogóle zaczęto utrwalać wizerunki różnych osób.

(45-60 min)
Miejsce: Galeria obrazów i sala edukacyjna

 

Muzeum Dziecięce

Wizyta w miejscu, gdzie można zobaczyć, jak wyglądał dzień z życia dzieci w pałacu, poznać stare zabawy dziecięce, obejrzeć tradycyjne zabawki i przebrać się w historyczne stroje. Zajęcia dla grup do 10-15 osób.

(45-60 min)
Miejsce: Muzeum dziecięce

 

Kleksografia. Wesoły wstęp do kaligrafii dla najmłodszych.

Żeby opisać świat, trzeba umieć...pisać. A to niełatwa sztuka. Chyba, że podejdziemy do kaligrafii na wesoło. Podczas zajęć sprawdzimy, co można wyczarować palcem zanurzonym w tuszu.

(45-60 min)
Miejsce: sala edukacyjna

 

Kto Ty jesteś? Polak mały!

Dlaczego w godle znajduje się orzeł a nie inny ptak? Kto napisał „Mazurka Dąbrowskiego”? Czy barwy na fladze pozwalają nam odróżnić się od innych krajów? Na zajęciach omówione zostaną polskie symbole narodowe i ich pochodzenie. Poruszony zostanie również temat utraty i odzyskanie niepodległości Polski. Zajęcia kończyć się będą pracą plastyczną.

(45-60 min)
Miejsce: sala edukacyjna

 

W Pałacu: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wakacje, Ferie

Zajęcia plastyczne dostosowane do tematu przewodniego.

(45-60 min)
Miejsce: sala edukacyjna