Czerwcowe niedziele w Rogalinie- Niepodległa

3.06.2018, niedziela, godz. 14.00

(warsztaty dla dzieci - obowiązują zapisy 61-813-88-29)
Wolność widziana oczami dziecka. Funkcja domu polskiego teraz i dawniej na przykładzie rodu Raczyńskich.

Prowadzenie: Patrycja Plenzler

Na zajęciach dzieci dowiedzą się, czym jest wolność i niepodległość, czy tylko dorośli mogą dbać o dobro kraju, co to były rozbiory i jak żyli ludzie w tamtym czasie. Zwrócimy uwagę na ważną rolę domu, który nie tylko zapewniał schronienie, ale też kształtował postawy patriotyczne. Czy którąś z nich możemy odnaleźć w swoim zachowaniu? Na koniec przypomnimy sobie symbole narodowe, a także zastanowimy się nad tym, w jaki sposób możemy dziś świętować odzyskaną niepodległość. Podsumowaniem spotkania będzie warsztat plastyczny, w trakcie którego udekorujemy chustę symbolami kojarzącymi się z naszą ojczyzną.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6–12 lat.

wstęp: bilet edukacyjny

 

10.06.2018, niedziela, godz.14.00

(obowiązują zapisy 61-813-88-29)
O wielkopolskiej drodze do niepodległości – Edward Raczyński.

Prowadzenie: Danuta Horoszko

W pałacowych wnętrzach przebudowanych przez Edwarda Raczyńskiego widzowie dowiedzą się o ważnej roli jego rodziców oraz dziadków w procesie dorastania. Opowiemy o dokonaniach, wyborach życiowych i zaangażowaniu w sprawy polskie. Omówiona zostanie wszechstronność jego zainteresowań i pracy dla kraju. Elementem dopełniającym będzie zwiedzanie krypty grobowej w rodowym kościele-mauzoleum pw. św. Marcelina.

wstęp: w cenie biletu do Pałacu

 

17.06.2018, niedziela, godz.14.00

(obowiązują zapisy 61-813-88-29)
Prapoczątki państwa polskiego. Słowianie na ziemiach obecnej Polski do 966 r.

Prowadzenie: Piotr Wilanowski

Słowianie – obecni stale czy napływowi? Kim był Mieszko? Podczas spotkania przypomniane zostaną dawne wierzenia naszych przodków oraz poszukiwać będzie się odpowiedzi na pytanie – dlaczego chrzest? Miejscem rozważań będzie przypałacowy park krajobrazowy, szczególnie obszar przy wiekowych dębach Lech, Czech i Rus.

wstęp: bezpłatny

 

ZAPRASZAMY!