Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 już za nami!

Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Od 18 - 21 maja 2017 roku każdy miał okazję w niecodzienny sposób spędzić czas w Muzeum Pałacu w Rogalinie. Przygotowaliśmy wiele aktrakcji, z których można było nieodpłatnie skorzystać, m.in:

Zajęcia i gry dla najmłodszych i całych rodzin:

  • "Gra w kolory" - wykonanie samodzielnie tradycyjnej zabawki i odkrycie tajemnic barw.
  • "Zbuduj kalejdoskop" - samodzielnie zbudowanie kalejdoskopu - stworzenie magicznego świata w kalejdoskopie, mieniącego się tysiącem barw.
  • „Śladami Raczyńskich” - gra terenowa dla rodzin z dziećmi, w trakcie której odkrywali na nowo miejsca związane z rodziną Raczyńskich.
  • "Poczuj się jak król / królowa" - warszaty dotyczące najważniejszych insygniów władzy - prezentacja multimedialna w połączeniu z zajęciami plastycznymi, podczas których uczestnicy samodzielnie wykonali i ozdobili królewskie korony
  • "Tajemnicze zakamarki pałacu"-  zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych. Południowe skrzydło odsłoniło tajemnicę biblioteki owalnej, pracowni i pokoju malarza oraz pokoju dla służby. A na koniec zagadkowe pomieszczenie K.

  

Aktrakcje dla dorosłych:

  • "Majówka w pałacowym ogrodzie!" - w trakcie spaceru po dziedzińcach pałacowych i ogrodzie rokokowym, który jest fragmentem rezydencjonalnego założenia ogrodowo-parkowego w Rogalinie, uczestnicy mogli poznać historię i tajemnice formowanych roślin oraz ogrodowych rzeźb.
  • Spotkanie z KOLEKCJĄ MALARSTWA WINCENTEGO RACZYŃSKIEGO komandora maltańskiego i założyciela kurlandzkiej linii rodu, po raz pierwszy prezentowaną w Muzeum w całości w lewym skrzydle pałacu rogalińskiego. Kolekcja w 1945 roku trafiła do Muzeum Narodowego w Poznaniu, a w 1997 roku za sprawą spadkobierców z kurlandzko-obrzyckiej gałęzi rodu została włączona do zbiorów Fundacji im. Raczyńskich przy MNP.

   

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionych wydarzeń na naszej stronie facebookowej:

https://www.facebook.com/pg/Muzeum-Pa%C5%82ac-w-Rogalinie-1397223433916063/photos/?tab=album&album_id=1697484627223274