Osoby z niepełnosprawnościami

Oferta skierowana do osób niepełnosprawnych. Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach muzealnych, pałacu, galerii, a także niedostępnych na co dzień miejscach w skrzydle południowym.

Muzeum Dziecięce

Wizyta w miejscu, gdzie można zobaczyć jak wyglądał dzień dzieci w pałacu, poznać stare zabawy dziecięce, obejrzeć tradycyjne zabawki i przebrać się w historyczne stroje. Zajęcia przeznaczone dla grup do 10 osób.

Przygoda w pałacu

Lekcja muzealna dla najmłodszych. Zajęcia podzielone są na dwie części. W trakcie zwiedzania pałacu dzieci poznają jego dawnych właścicieli, poszukują herbu Nałęcz i rozpoznają funkcje pomieszczeń na obu kondygnacjach. Następnie w otrzymanej książeczce Z wizytą u Raczyńskich zaznaczają za pomocą naklejek miejsca, w których wcześniej widziały herb rodziny.

Tajemnicze zakamarki pałacu

Zajęcia dla dzieci, dorosłych i rodzin, w trakcie których można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne. Południowe skrzydło odsłoni tajemnicę biblioteki owalnej oraz pracowni i pokoju malarza oraz pokoju dla służby. A na koniec zagadkowe pomieszczenie K.

Sekrety barw

Nie tylko ludzie, ale również barwy potrafią skrywać tajemnice. Poruszając się po przestrzeni galerii, zwrócimy uwagę na podstawowe pojęcia z zakresu koloru. Podsumowaniem zdobytej wiedzy będzie stworzenie własnej kompozycji z użyciem farb.